SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Uppläggningsskedar 4264080
nr 426 4080
Uppläggningsskedar
I Etui, Silver, Förgyllda London, 19011
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 4 september 2006
600 kr
900 kr
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver